Кривична пријава за силување

0
1310

СВР Битола поднесе кривична пријава против Г.А. (22) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“. На 05.04.2016 година во 14.00 часот во с. Мусинци, општина Могила, пријавениот со употреба на физичка сила извршил полови дејствија врз 22 годишна  девојка од Р. Албанија со живеалиште во с. Мусинци.