Луис Енрике: Три победи за тројна круна

0
177

Тренерот на Барселона Луис Енрике им го честиташе пласманот во финалето во ЛШ на своите фудбалери. Барселона, во вторникот, загуби во Минхен со 3:2, но со вкупен резултат 5:3 избори пласман во финалето.

Луис Енрике истакнал дека неговите фудбалери ги посакуваат сите трофеи оваа сезона, а до целта ги дели по една победа во сите три натпреварувања – Примера, Купот на Кралот и ЛШ.

„Задоволен сум од нашето издание и пласманот во финалето. Им честитам на играчите. Кого посакувам во финалето? Ја посакувам екипата која тоа ќе го заслужи на теренот. На Барса и е потребна по една победа во сите три натпреварувања во кои играме за да ги освоиме трите титули. Тоа е нашата мисија“, рекол Енрике.

Барселона во финалето кое се игра во Берлин на 6.јуни за противник ќе го има Реал или Јувентус, во финалето на Купот на Кра

Без коментари

LEAVE A REPLY