На барање на СЈО уапсен Едмонд Темелко

0
821

Неофицијално утрово во Ресен уапсен е градоначалникот на Пустец, Едмунд Темелко, заради сомневање за поврзаност со изборни измами, кои произлегуваат од случајот под работно име “Титаник” кој го отвори специјалното јавно обвинителство. Вака известуваат медиумите и интернет порталите.

Без коментари

LEAVE A REPLY