Најмалку 25 загинати и 100 ранети во двоен напад во Хомс

0
410

Најмалку 25 луѓе загинаа и 100 се ранети во двоен напад со автомобили бомби во сирискиот град Хомс.

Експлозиите се случиле во центарот на Хомс во реонот Захра, соопшти Сирискиот центар за човекови права.

Државната телевизија соопшти за 14 загинати и 29 ранети.

Без коментари

LEAVE A REPLY