Најмалку десет убиени во бомбашки напад во Авганистан

0
237

Најмалку десет лица го загубија животот, а уште толку се повредени при бомбашки напад кој се случи денеска на пазар во Авганистан.

Повеќето од жртвите во нападот во северната провинција Фариаб се цивили, соопштија властите.

Без коментари

LEAVE A REPLY