Нови земјотреси на Балканот

0
604

Балканското тло не мирува ниту денеска. Изутринава земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер ја погоди Грција. Епицентарот бил неколку километри северно од островот Закинтос. Засега нема информации за материјални штети или повредени лица.