Од дома и украле 32.000 долари

0
408

На 04.06.2017 година околу 17.45 часот во СВР Битола, Б.К. од Битола пријавила дека истиот ден во периодот од 08.00 до 17.45 часот непознат сторител извршил тешка кражба во нејзиниот стан. Сторителот влегол насилно и откако извршил пребарување, одзел 32.700 американски долари, златно ланче со привезок и четири златни прстени, соопшти полицијата.