Почина родилка во болницата Прилеп

0
941

Во општата болница во Прилеп, ноќеска околу два часот по полноќ, при породување почина родилка. Новороденчето, кое е од машки пол е живо. Случајот за Телма го потврди директорот на болницата Петар Ристески, но не откри други детали, бидејќи, како што рече, сите информации ќе бидат соопштени на денешната прес конференција.

Без коментари

LEAVE A REPLY