Почна да гори над Битола

0
473

На најтоплиот ден почна да гори над Битола. Чадот кој се гледа од далеку е од настанат пожар кај тунелот на магистралниот пат Прилеп-Ресен кој врви над Битола.

 

11749750_582768398530152_950787161_n 

Ова не е прв пат на оваалокација да се појавува пожар.

 

11756617_582768371863488_1951467990_n

Надлежните апелираат граѓаните внимателно да се однесуват, за да не ни се повторат случките од големите пожари кои пред неколку години опустошија голем дел од шумата над Битола.

Без коментари

LEAVE A REPLY