Поранешниот француски претседател Жак Ширак е задржан во болница

0
221

Поранешниот претседател на Франција Жак Ширак (83) е примен на болничко лекување поради инфекција на белите дробови.

Ширак, кој беше претседател на Франција од 1995 до 2007 година, утрово е хоспитализиран поради инфекција на белите дробови, соопшти неговиот зет, дополнувајќи дека тој ќе остане во болница и во следните денови.

.

Без коментари

LEAVE A REPLY