Прегазено тригодишно дете кај Кратово

0
633

Автомобил „мерцедес“ во четвртокот вечерта прегази тригодишно дете на регионалниот пат Страцин – Кратово.

Возилото го управувал четириесет и петгодишен жител на кривопаланечкото село Подржкоњ, кој со автомобилот со бугарски регистерски таблици удрил во тригодишното дете во село Туралево.

Детето почина на лице место./крај/мф