Променливо облачно

0
208

Во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Кон крајот на денов ќе има повремени врнежи од дожд, локално проследени со грмежи. Во текот на ноќта врнежите ќе се интензивираат. Температурата ќе се движи од 17 до 28 степени.