Рација во Турција, уапсени 100 исламисти во Анкара

0
218

Турската полиција спроведе масовна рација во Анкара против осомничени припадници на организации поврзани со групата Исламска држава (ИД), при што се уапсени 101 лице.

Како што јави агенцијата Анадолија, во операцијата учествувале над 1.500 полицајци.