Ристевски раскина со Тирана и потпиша за Работнички

0
212

Битолчанецот Кире Ристевски е најновото име во таборот на Работнички и со него се засилува одбраната на вицешампионот по заминувањето на Велковски во Вардар. Меѓу него и претседателот на клубот Драган Поповски договорот е постигнат, останува само дефанзивецот да ги реши проблемите со Тирана, со својот досегашен клуб. Ристевски замина за Чатеж (Словенија) каде „романтичарите” се на подготовки.