Сари: Само не напушти среќата на последните три меча

0
397
Napoli's head coach Maurizio Sarri gives instructions during the Serie A soccer match between AC Milan and Napoli at the Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 4 October 2015. ANSA/DANIEL DAL ZENNARO

Тренерот на фудбалерите на Наполи, Маурицио Сари, вели дека неговиот тим нема среќа во последно време и дека тоа е причината за лошите резултати во последните три меча.

Синоќа Наполи одигра 1:1 со Милан и пропушти да се врати на врвот на табелата во Серија „А”. Пред тоа пак тимот загуби од Јувентус и од Виљареал во Лига Европа.

„Што ни недостигаше во овие три натпревари? Малку среќа. Вечерва и двата тима имаа свои шанси, но можеме многу да жалиме што првото полувреме заврши нерешено. Сакавме да победиме особено поради нашите фанови но, сепак сум задоволен од прикажаното“, изјави Сари.

Без коментари

LEAVE A REPLY