Се преврте брод со 600 мигранти, пронајдени се 42 тела

0
235

Најмалку 42 лица  се удавија покрај брегот на Египет, при превртување на брод со 600 мигранти, пренесува Танјуг. Локалните претставници изјавија дека досега се спасени 150 лица.

Без коментари

LEAVE A REPLY