Со настапот на Партибрејкерс заврши фестивалот Битола Отворен Град 2015

0
209

Рок бендот “Партибрејкерс” приреди одлична журка за неколкуилјадната публика која се собра на големиот концерт под отворено небо.

Со познати рефрени и динамичен сценски настап фронтменот на “Партибрејкерс” следејќи го пулсот на публиката понуди целовечерна музичка програма низ која прозвучија хитови препознатливи за сите генерации.
Со гостувањето на фестивалот “Битола Отворен град 2015” во рамките на Битфест, “Партибрејкерс”, премиерно настапија во Битола. Нивниот голем концерт на Широк сокак беше отворен за сите љубители на музиката.
Partibrejkers BOG 27 juni 8
Како предгрупа на “Партибрејкерс” настапи рок бендот “The Government” кој пред публиката го промовираше својот нов албум “Разбуди ме”.
Меѓународниот арт фестивал “Битола Отворен Град 2015” во организација на Младинскиот културен центар Битола се одржа од 25 до 27 јуни донесувајќи програма со повеќе културни настани.
The Goverment BOG 27 juni Bitola

Без коментари

LEAVE A REPLY