Сончево и многу топло

0
340

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринските температури ќе се движат од 10 до 19 степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 29 до 38 степени. УВ индексот ќе изнесува 7