Сончево и топло време

0
1207

Времето денеска во целата земја ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од југоисточен правец, прогнозира Управата за хидрометеоролошки работи. Максималните дневни температури ќе се движат од 21 до 26 Целзиусови.  Во Битола дневната температура до 24 степени.

Без коментари

LEAVE A REPLY