Сообраќајот по влажни коловози

Сообраќајот по влажни коловози

0 182

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по наместа влажни коловози. Слаб снег провејува на планинскиот премин Буково-Ѓавато и Крушево, но не се задржува на коловоз.

Надвор од градските средини интензитетот на сообраќај е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Коментарите се затворени.