Светиот крст во Битола го фати Зоран Eлисковски

0
2165

28 годишниот Зоран Eлисковски беше најсреќниот на денешниот празник Водици во Битола. Тој го фати светиот крст во соборниот храм Св. Великомаченик Димитриј. Повеќе пати досега скокал по крстот, но годинава за првпат го фати.

12575764_10205794470167226_238040935_n

Без коментари

LEAVE A REPLY