Тимот на Јанева почнува увид во доказите за предметот „Пуч“

0
324
Тимот на Специјалното јавно обвинителство од денеска го почнува увидот во доказите за случајот „Пуч“ кој е во работа во Основниот суд Скопје 1.
Како што информираше и вчера специјалната јавна обвинителка Катица Јанева од денеска нејзиниот тим ќе врши увид во пишаните докази, аудио-визуелни докази како и сите останати списи од предметот.
На последното рочиште за „Пуч“, на 14 јануари, Јанева побара од Судот одложување на подолго време поради потребата да извршат увид во доказниот материјал.

Без коментари

LEAVE A REPLY