Тоскиќ избран во идеалниот тим на колото во ЛШ

0
476

Најдобриот ракометар на Вардар на реваншот со Висла во Скопје, Алем Тоскиќ, се најде во идеалниот тим на колото во Лигата на шампионите. Со осумте гола постигнати со 100% реализација на дуелот во СЦ Јане Сандански, Тоскиќ сосема го заслужи местото меѓу најдобрите оваа недела.

Покрај пивотот на Вардар, во идеалната постава на колото се најдоа и левото крило на Флензбург, Егерт, левиот бек на Висла, Житников, средниот бек на ППД Загреб, Вујиќ, десниот бек на Киелце, Бунтиќ, десното крило на Монтпелје, Гајиќ, како и голманот на Кил, Ландин.

Иако не успеа да најде место во идеалниот тим на колото, голманот на Вардар, Арпад Штербик, ја има најдобрата одбрана во реванш дуелите од осминафиналето.

Без коментари

LEAVE A REPLY