Тројца повредени во сообраќајка кај Хиподром

0
590

Tројцата повредени во сообраќајката, која утрово се случи на клучката пред скопската населба Хиподром, се пренесени во Ургентниот центар.

Сообраќајот се одвива по една коловозна лента бидејќи се уште се превртени на патот трите возила – патничко моторно возило „Ленд ровер“ со тетовски регистарски таблици, товарно моторно возило „Цитроен“ со штипски регистарски таблици и патничко моторно возило „Гранд чероки“ од Скопје.

Без коментари

LEAVE A REPLY