Земјотрес во Романија

0
330

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала утрово е регистриран во Вранча, североисточна Романија. Според романскиот Национален институт за геофизика епицентарот на земјотресот бил на длабочина од 132,5 километри.

Во понеделникот во Вранча беа регистрирани четри слаби земјотреси.

Без коментари