Авионска несреќа во Јужна Африка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Едно лица загина, а 20 други се повредени при уривање на патнички чартер авион во близина на главниот град на Јужна Африка, Преторија.

Во соопштението се посочува дека неколкумина од повредените лица при падот на авионот се наоѓаат во критична состојба.

Авионот се урнал во близина на аеродромот во Вондербом.

Share.