Автобуска несреќа на автопатот Скопје-Тетово

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Тешка сообраќајна несреќа се случи на автопатот Скопје – Тетово, после Карпалак кога автобус преминал на другата страна од колозовот, ја пробил оградата и се превртел во провалија, објави порталот Фактор.

Медиумите објавуваат дека во автобусот имало педесетина патници и дека голем број од нив биле повредени.

Бројни екипи на брза помош се упатиле од Скопје и Тетово на местото на несреќака, како и противпожарни екипи.

Share.