Американецот Давид Бурел потпиша за Пелистер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолски Пелистер пред почетокот на новата кошаркарска сезона се засили со уште еден Американец.

Се работи за Давид Бурел, кој е трет Американец во дресот на Пелистер, но нема да можеме да ги видиме тројцата заедно на паркетот под кошевите бидејќи новите правила на КФМ дозволуваат во игра да бидат само двајца странци, а останатите тројца домашни кошаркари.

Новата сезона во кошаркарскиот шампионат на Македонија почнува во средината на октомври.

 

Share.