Англија обезбеди полуфинале на СП

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Англија обезбеди полуфинале на Светското фудбалско првенство што се игра во Русија. На „Космос“ арената во Самара ја совлада Шведска со 2:0 во третото четвртфинале.

Хари Мекгваер го отвори резултатот во 30 минута а конечниот резултат го постави Деле Али во 59 та минута.

Противник на Англија во полуфиналето ќе и биде подобриот од последната четвртфинална пресметка помеѓу домаќинот Русија и Хрватска.

Share.