Ахмед Мохамед Ради потпиша за Пелистер, прв Египјанец во мак-ракометот

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пелистер го официјализира Ахмед Мохамед Ради како последно засилување за претстојната пролетна полусезона во ракометната Суперлига на Македонија. 19-годишниот Ахмед Мохамед Ради е висок 186 сантиметри и игра на позиција лев и среден бек.

Египjанецот ќе добие договор до 2020 година со можност за продолжување , тој доаѓа од 20 кратниот шампион на Египет екипата на Ал Ахли.

На последното Светско првенство до 19 години во Грузија , Ради беше прв стрелец за Египет со 39 голови .

Share.