Беласица стои на патот на Пелистер за четвртфиналето на Купот

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Финалистот на Купот на Македонија од минатата сезона, Пелитер ќе игра против Беласица во осминафиналето оваа сезона. Овие две екипи се сретнаа минатата сезона во првото коло и поуспешни беа битолчани.

Осминафинале:

Шкендија – Кит Го
Вардар – Македонија Ѓорче Петров
Тиквеш – Работнички
Гостивар – Победа
Пелистер – Беласица
Скопје – Силекс
Брегалница – Академија Пандев
Кораби – слободен

Првите натпревари од осминафиналето ќе се играат на 19 септември, реваншите се на 10 октомври.

Share.