Битола по 14 години пак ќе гледа елитен ракомет: Еурофарм ќе игра во ЛШ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Eвропската куќа на ракометот позитивно одговори на барањето на Еурофарм Работник за „вајл-карта“ и вицешампионот првпат ќе игра во елитата.

Учесници во Лигата на шампионите:
Групи А и Б
Мешков Брест
Загреб
Алборг
Флензбург
Барселона
ПСЖ
Веспрем
Вардар
Елверум
ВИВЕ Киелце
Порто
Целје
Мотор Запорожје
Кил
Монпелје
ПИК Сегед

Групи Ц и Д
Еурофарм Работник
Кокс
Динамо Букурешт
Чеховски Медведи
Савехоф
Кадетен Шафхаузен
Татран Прешов
ГОГ Гудме
Бидасоа
Висла Плок
Спортинг Лисабон
Кристианстад

Новата сезона во Лигата на шампионите ќе започне на 11 септември.

Share.