Битолчани вртеле мазник, парето паднало во Македонската репрезентација

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолчанецот Димче Поповски на својот Фејсбук профил објави дека парето паднало во парчето наменето за Македонската репрезентација која денеска игра против Словенија од 19:30.

„Има едно друштво КАФЕЏИИ од Битола, кои 6-7 години секое утро пијат КАФЕ заедно, различни бизниси и работни обврски имаат, различни политички гледишта имаат, ама за дружба, за Битола, за Македонија  секогаш се тука !!!
Денес пред да се тргни на пат се вртеше мазникот со паричка од 15 кафеџии , паричката падна во 16 за Репрезантацијата на Македонија , ајде аирлија и среќен патот да е за Загреб“, напиша Поповски.

Share.