Бошковски советник за странски инвестиции во кабинетот на Заев

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Љубе Бошковски ќе биде посебен советник за странски инвестиции во Кабинетот на премиерот Зоран Заев.

Портпаролот на Владата Миле Бошковски вели дека бил прворангиран од пријавените кандидати кои ги исполнуваат условите на објавениот конкурс.

Медиумите пишуваат дека Бошковски ќе зема месечна плата во висина од 50.000 денари.

Примени се уште 4 посебни советници на премиерот.

Share.