Будва под вода

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Црна Гора има поплави, а Будва плива под вода.  Староградските улици во Будва се поплавени и одрони парализирале дел од градот. Паѓале фасади од зграда, а морето се излеало на магистралата. Според пишувањата на медиумите, пожарникарите со пумпи ја испумпуваат водата која се излеала. И утре во Црна Гора ќе биде умерено до целосно облачно, со врнежи од дожд и грмотевици. На планините ќе има снег.

Share.