Вардар двапати ќе биде домаќин против Елверум во Скопје

Двата натпревари меѓу Вардар 1961 и Елверум во рамките од Лигата на шампионите ќе се играат во Скопје во салата во СЦ „Јане Сандански”.

Првиот меч е закажан за 21 февруари во 16:00 часот.

Вториот меч што првично требаше да се игра во Норвешка, ќе се игра исто така во Скопје на 24 февруари во почеток во 18:45 ч.

Сподели