Вечерва во Битола се одржува Купот на Македонија во бодибилдинг и фитнес

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вечерва во спортската сала „Младост“ во Битола се одржува долгоочекуваниот Куп на Македонија во бодибилдинг и фитнес, чиј организатор е Бодибилдинг и фитнес федерацијата на Македонија и легендата на овој спорт Зоран Лазаровски-Паљо.

Вечерашниот Куп на Македонија значи и квалификации за еврпското и балканското првенст во бодибилдинг, фитнес, боди-фитнес и бикини.

Домаќинот Лазаровски прославува и 23 години постоење на Фитнес Паљо.

Дали Лазаровски ќе успее да испише историја и на 57 години да стане апсолутна атлета на Македонија, ќе се знае вечерва.

Share.