ВИДЕО: Двајцата тренери најавуваат – битолското дерби може да донесе само добри нешта

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Воочи големото битолски дерби меѓу Пелистер и Еурофарм Работник, денес двата клуба организираа прес-конференција на која заеднички посакаа коректно и квалитетно дерби.

Погледнете ги обраќањата на двајцата тренери Борче Марковски и Илија Темелковски:

Share.