ВИДЕО: Заврши годинашниот Егзит

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Завршени 18-то издание на,  фестивал кој оваа година го посетија околу 200.000 луѓе за време на четирите дена.

Освоената титула за најдобар европски фестивал беше и повеќе од докажана со тоа што Петроварадинската тврдина беше посетена од 55.000 луѓе за најголемото финале досега за Егзит.

За славењето на сите бини и еуфории каква што досега не била видена лично се погрижија David Guetta, Martin Garrix, Alice Merton, Nina Kraviz, Joseph Capriati, Asian Dub Foundation, ZHU, Tale of Us, Asphyx, DJ Tennis, Red Axes, Elderbrook и многу други.

Од Нови Сад за Тера телевизија Агим Џело.

Share.