(Видео) Заев: Оптимист сум дека може да се најде национален консензус за решавање на спорот со Грција

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Премиерот Зоран Заев по координативниот состанок на државно-политичкиот врв на кој се зборуваше за спорот со името и кој траеше пет часа, изјави дека е оптимист дека може да се најде национален консензус за ова прашање. Тој рече дека овој процес бара одговорност и дека е неопходна вклученост на сите.

https://makfax.com.mk

Share.