ВИДЕО: Одбраната на Митревска втора во ТОП 5 изборот

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

ЕХФ ги прогласи најдобрите по завршување на вториот натпреварувачки дена на Европското првенство.

Покрај Кирил Лазаров кој го има најдобриот гол, во изборот на ЕХФ се најде и Никола Митревски. Нашиот репрезентативец средбата ја заврши со 15 одбрани, една од нив се најде на второто место во Топ 5 листата.

Доста интересно е што станува збор за обидот на Остроушко. Првото место му припаѓа на Бергерунд, голманот на Норвешка.

Share.