Видео:Пожар во кулата на Трамп во Њујорк

0
265

Американските медиуми објави дека изби пожар на еден од последните катови на Кулата Трамп во Њујорк, а пожарникарите се обидуваат да го изгаснат огнот.

За сега нема информации за причините за пожарот.

Кулата Трамп е седиште на бизнис империјата на американскиот претседател Доналд Трамп. Тоа е облакодер со 58 катови во центарот на Менхетен, каде се наоѓа и домот на семејството Трамп.

Покрај луксузни станови во Кулата Трамп во Њујорк голем број компании имаат свои седишта.

a1on.mk