ВИДЕО: Стинг синоќа во Скопје

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Стинг синоќа одржа спектакуларен концерт во Скопје со своите познати хитови.

Скопје беше третата станица на неговата турнеја „Мои песни“, базирана на истоимениот албум, на којшто ги преработи своите најголеми хитови во посовремена верзија.

Концертот што го организираше „Авалон продукција“ се одржа на стадионот „Тоше Проески“ во Скопје.

Легендарниот Стинг синоќа  им честиташе на Вардарци за големиот успех, а од Авалон продукција доби и нивни дрес.

 

Share.