Видливоста од 50 до 100 метри во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози. Поради појава на магла намалена е видливоста од 50 до 100 метри во Битола, Прилеп, Плетвар и на патните правци крак Маврово, крак Стража и Страцин – Пробиштип, соопштија од АМСМ.

Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд и снег на пониските места, а на повисоките места и на планините од снег. Во втората половина од следната недела врнежите се очекува бидат по обилни.

Share.