Воен авион со 200 патници се урна во Алжир

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Голем број на лица загинаа откако воен авион се урна во Алжир. Според тамошните медиуми, во леталото се наоѓале околу 200 членови на армијата. Авионот се урнал веднаш по полетувањето од воениот аеродромот Буфарик кој се наоѓа на 20 километри од главниот град.

Share.