Во Бугарија запленет хероин вреден над 6 милиони евра

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бугарската царина заплени над 190 килограм хероин во камион што во Бугарија влегол од Турција.

Според проценките, вредноста на хероинот изнесувала околу 6,3 милиони евра.

Дрогата била пронајдена во камион со турски регистерски таблички, за време на проверка во близина на турската граница.
Share.