Во Македонски брод се трага по 21 годишно лице со посебни потреби

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 09.04.2018 година во 16,30 часот во Полициската станица Македонски Брод, М.С.(59) пријавил дека истиот ден околу 12,30 часот од домот во непознат правец се оддалечила Ц.А.(21)–лице со посебни потреби и штитеничка на Меѓуопштински центар за социјални работи-Македонски Брод, а истата била на гости кај М.С. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Share.