Во пожар во индиска фабрика за петарди загинаа најмалку 17 лица

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најмалку 17 луѓе загинале во пожарот што избил во фабриката за петарди во Индија, соопштило официјално лице на компанијата К.Ц. „Гупта“.

Близу 12 пожарникарни возила излегле на терен и се бореле со огнената стихија цели три часа.

Се пребарува фабриката затоа што постојат сомнежи дека внатре има уште тела.

Засега не е позната причината за пожар

Share.