Во река пронајдено телото на изчезната жена од ресенско

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 15.03.2018 година околу 07,30 часот во водите на реката во с.Лева Река-Ресен,  пронајдено е телото на Б. Ј. (1954) од с.Лева Река, која на 14.03.2018 година била пријавена за исчезната. Смртта ја констатирал доктор од ИМП од ЈЗУ-Ресен. Увид на лице место извршил ЈО и увидна екипа на ПС-Ресен, а по Наредба на ЈО телото на починатата е предадено за обдукција, соопшти МВР.

фото: илустрација

Share.