Во сообраќајка во Битола тешко повреден пешак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 27.04.2018 година во 11,25 часот во Битола на улицата “Цар Самоил“ патничко моторно возило “Опел Корса“ со битолски регистерски таблици управувано од Н.Ц. (77) од Битола удрило во пешакот Ц.Ј. (67) од Битола. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Ц.Ј. по што била пренесена и задржана на лекување во Клиничката болница во Битола. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Секторот за внатрешни работи Битола.

Share.